Krásná katastrofa

Původní název: Beautiful Disaster
Autor: Jamie McGuire
Překladatel: Jana Pacnerová
Nakladatel: FORTUNA LIBRI
Rok vydání: 2013
Počet stran: 376
Vazba: vázaná


Anotace:
Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…
On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem - nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu - když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.


Abby se spolu se svou nejlepší kamarádkou Americou sbalila a odstěhovala se daleko od své rodiny, která ji v životě táhla ke dnu a snažila se ji přesvědčit o tom, že je nositelem neštěstí. Zanechala za sebou svoji temnou minulost a snaží se žít úplně jinak, úplně jinde, s úplně jinými lidmi.

A docela se jí to daří. Ovšem jen do té doby, než jí do života jako hurikán vletí Travis Madox. Kluk s potetovanými svaly, který nemá stání. Vydělává si organizovanými bitkami na školní půdě a holky kolem něj poletují jako otravné mouchy.

"Nešlo jen o mě, a nešlo jen o něj, šlo o to, čím jsme byli společně - to byla ta výjimka." 

Přes Travisovu horkokrevnou povahu a Abbyinu snahu žít lepší a slušnější život, jsou k sobě přitahováni nesmírnou silou. Zůstanou však pouze přáteli, čemuž se jejich okolí zdráhá uvěřit.

"V tu chvíli, kdy jsem tě poznal, jsem věděl, že máš v sobě něco, co potřebuju. Nakonec to vůbec nebylo něco. Byla jsi to ty."

Když ale Travis s Abby uzavře sázku, kterou nakonec vyhraje, Abby se k němu musí na měsíc přestěhovat. Jejich touha jeden po druhém ještě sílí a z přátelství se začne stávat mnohem víc. Bohužel se Travis podle všeho nedokáže změnit a svými činy Abby ubližuje. Jak daleko zajde, než si svoje chyby uvědomí?

"Do prdele, já tě miluju!"

O Abby začne jevit zájem jistý spolužák a Travis jejich vztah špatně snáší. V tu chvíli si uvědomuje, jak je pro něj Abby důležitá a je ochotný se pro ni změnit. Dokáže to? Co se stane, když se největší kurevník Východní univerzity, který jde do všeho naplno, zamiluje? Kdo z toho vyjde se zlomeným srdcem?

"Nevěděl jsem, že jsem ztracenej, dokud jsi mě nenašla. Nevěděl jsem, co je samota, až do tý první noci, co jsem strávil v posteli bez tebe. Jsi to jediný, co se mi v životě povedlo."

Do Abbyina života nakonec zasáhne minulost a ona jí bude nucena čelit. Podaří se jí ji jednou pro vždy nechat za sebou?

"Tohle už jsem jednou zažila. Vegas měnilo lidi, vytvářelo nestvůry a zlomené duše."

Přizná si nakonec svoje city a bude schopná jim dát průchod? Splní Travisovi jeho největší přání?

Tahle kniha je jedna velká jízda. Při jejím čtení zaručeně nezůstanete v klidu a přijdete o veškerou svoji vnitřní rovnováhu. Občas budete mít chuť si vytrhat všechny vlasy. Budete si užívat každou stranu a zároveň se strašně moc budete těšit na konec, abyste konečně mohli vydechnout. Protože sotva se vyřeší jedna věc, vzápětí se vylíhne další ještě mnohem větší problém a vy budete nadsedávat a říkat si, že už to stačí, že už chcete happy end, ale ten pořád nebude přicházet a vy se budete dál zmítat na vlnách emocí společně s hlavními hrdiny a při tom se z nich stanou vaši přátelé, na které budete vzpomínat ještě dlouho poté.
Tahle kniha je šílená, doslova a do písmene šílená, a právě proto ji miluju. Nedokážu posoudit, zda je možné, aby se chlap zamiloval tak moc, aby byl ochotný se změnit a už si neuměl a nechtěl svůj život vedle nikoho jiného představit, ale jsem nakloněna tomu, že to možné je. Ta představa se mi líbí a ještě víc se mi líbí tomu věřit. Nicméně mám za to, že právě chyby jsou tím, do čeho se na lidech zamilováváme, takže by bylo docela smutné, kdyby se všichni všech zbavili. Travis by nebyl Travis bez své výbušnosti a nepředvídatelnosti a Abby by nebyla Abby bez své pokerové tváře a neutuchající lásce k němu. A tak to má být... Ať žijí protiklady, až žijí lidské chyby, ať žije opravdová láska. Ať žije Krásná katastrofa. (Dneska se konečně vyspím.)

Hodnocení: 5/5

Comments

 1. To znie veľmi dobre 8) Na knihu sa určite chystám, hneď ma zaujala.
  Pekná recenzia 8)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji, jsem ráda, že se Ti recenze líbila. :-) Knihu určitě doporučuji. Myslím, že každé holce se musí líbit. Je to něco nového a bylo to vážně super... :-)

   Delete
 2. Anonymous28/3/13 11:16

  I mě se recenze líbila a knihu připisuji na seznam mých chtěných knížek :D Už jsem si koupila Pandemonium a už jsem v půlce. Je to naprosto skvělý a zároveň ubíjející! :) Klaný

  ReplyDelete
 3. To zní dost dobře! :)

  ReplyDelete
 4. Anonymous28/3/13 15:12

  Taky jdu do toho! Recenze me nadchla. PK

  ReplyDelete
 5. Je to mnohem lepší kniha než jsem čekala! :) Včera jsem ji četla do 00:30 v noci :-D Prostě jsem se nedokázala odtrhnout ;-)

  ReplyDelete
 6. Moc pěkná recenze! :-) Knížku jsem četla a hodně se mi líbila!-dokonce i druhý díl, který je z pohledu Travise ;-)

  ReplyDelete

Post a comment