Saturday, 16 March 2013

Top týdne: Oblíbené postavy

Rozhodla jsem se zapojit do meme, jež pořádá Luu. Cílem je každý týden vytvořit top ten seznam na určité téma týkající se knih. Prvním zadaným tématem jsou oblíbené postavy. Takže tady jsou:

Gideon de Villiers

Tak tohoto féšaka jsem si oblíbila okamžitě, proto není divu, že jsem si na něj vzpomněla jako na prvního. Díky němu byla celá série Drahokamů naprosto úžasná. Mám ho vážně ráda, jako arogantního pitomce i jako toho nejsrdečnějšího kluka.

Mikee

Mikeeho bych prostě nemohla vynechat. V Nebezpečné lásce jsem si ho jednoduše zamilovala. Ať už jako malý rošťácký kluk nebo dospělý gentleman, byl zkrátka kouzelný.

Prašprst

Ach ano, Prašprst, pro mě je to hrdina, ač trochu sobecký a nestálý. Bez něho by Inkoustové srdce bylo prázdné.

Ren

Tak tenhle zakletý indický princ mě doslova uhranul. Je báječný a fascinující jako tygr i jako muž. Tygří sága je díky němu neodolatelná.

Marcelo

Chlapec s nejčistším srdcem. Ach, jak já ho mám ráda. Kniha Marcelo ve skutečném světě je opravdu úchvatná.

Alex

Alex mi zkrátka učaroval. Působil na mě doslova afrodiziakálně. A konec Deliria rozdýchávám ještě teď.

Eragon

Eragona mám vážně moc a moc ráda. To je opravdu skutečný hrdina a mně se vryl do srdce jako by byl mým opravdickým přítelem. A víte co, on jím skutečně je. A navždy bude.

Landon

A nakonec to nejlepší. Landon. To je kluk snů. Zbožňuji jeho jméno, obdivuji jeho osobnost a jsem z něho úplně vedle. Stejně jako Nezapomenutelná cesta je i on pro mě nezapomenutelný.

Emma

Pro mě Emma představuje prototyp dokonalé ženy. V lecčem jsem si s ní připadala podobná, ale pravdou je, že jsem si jen přála být jako ona. Kdo nečetl Jeden den, o hodně přichází.

Tessa

Po celou dobu čtení knihy Ještě než umřu jsem Tessu obdivovala a vlastně jí docela závidím. Dokázala svůj krátký čas využít tak, jak bych to já neuměla.

3 comments:

 1. Anonymous16/3/13 13:30

  Alex je naprosto skvělá postava. Mě velmi blízká a sympatická :) Tessa - podle knižní předlohy ji přesně neznám, ale viděla jsem film na tvé doporučení a moc se mi líbilo, jak ji ztvárnila Dakota Fanning. Její charakter, pocity, emoce a tu celkovou vyrovnanost, opravdu člověk, kterého bych si přála potkat ve skutečném životě, aniž by šlo o jakousi tragédii :) No a Christian Grey...to je kapitola sama. Přečetla jsem oba díly, mám je doma...a jsem z toho všeho zmatená. Nejdříve jsem z něj byla unešená asi jako každá žena :D ale...pak se naskytlo tolik ale, že se mi tato trojdílná série trošičku zprotivila :) Není to tak ani bezduchým dějem, nedopracovanými charaktery postav, ale spíše samotnou spisovatelkou. Christian je jak chameleon, během pěti týdnů se stane z vlka beránek, který chce najednou svatbu, rodinu a dům. Což ve skutečnosti, ani nevím zda je to možné...ale mě se to spíše zdá být nereálné. Padesát pasáží o tom, jak si nervózně prohrábne vlasy, deset pasáží o tom, jak ji zabíjí pohledem, no a o sexu nemluvím - o tom to přeci je že :) Kdyby aspoň ta kniha stála za to kvalitou a bestseller 2012 by si tak právem obhájila - takhle v Americe udělala jen průtrž mračen, jelikož ženy v Americe jsou asi hodně nadržené a nespokojené, frustrované ve vlastním vztahu s partnerem :D Jinak byla bych moc ráda, kdyby jsi mi odepsala na Liter do vzkazů, nevím proč ale tady se mi všechno seká. Strašně dlouho mi nabíhaly tvé stránky, jestli je to tím novým vzhledem to nevím, ale na Literu jsem uvedla i tu mou povídku, kde jsi mi provedl korekturu a já ti tam zanechala zvláštní poděkování :) Měj se hezky! :) Klaný

  ReplyDelete
 2. Anonymous16/3/13 20:19

  A jaký to jsou filmy?

  ReplyDelete
 3. To jsou oblíbené postavy z knih, nikoli z filmů, i když některé z těchto knih byly taky zfilmovány. Pod každým obrázkem je odkaz na knihu, v níž se postava vyskytuje...

  ReplyDelete