Saturday afternoon

Teď si asi říkáte, kde jste se to octli. Čekali jste nějakou recenzi knihy, popřípadě nový recept na sušenky, a místo toho jste našli tento příspěvek o módě, o které blog Knižní přátelství vlastně vůbec není. Máte pravdu - o módě jsem nikdy neměla v plánu psát. Ale myslím, že od samého počátku, kdy se na mém blogu objevily první fotografie, to k tomu směřovalo. Fotím knihy a jídlo, tak proč ne i šaty. Tímto a budoucími příspěvky vám zároveň odpovím na otázku, kterou mi často pokládáte na ask.fm, jež povětšinou zní: "Jak se oblékáš?"
Mnozí z vás možná ví, že jsem si prošla nepříliš šťastným obdobím, kdy jsem měla problém s jídlem a nepřiměřeným cvičením. V té době jsem byla nezdravě hubená, jenže jsem to nebyla schopná vidět, a tak jsem se paradoxně oblékala jako strašák. Bylo mi v podstatě jedno, co mám na sobě, jen jsem se neustále hnala za dokonalou postavou. Teď, když má postava připomíná ledasco, jen ne dokonalost, jsem ve svém životě mnohem šťastnější a uvolněnější, a proto si oblékání užívám. Našla jsem zálibu v dlouhých sukních a halenkách. A zjistila jsem, že člověk může lidem v okolí připadat krásný pouze tehdy, vidí-li se tak především on sám.
Internet je v dnešní době plný fotografií outfitů žen, které módou doslova žijí, takže se nabízí otázka, proč bych měla do moře přispívat pár kapkami i já. Odpověď je nasnadě - chtěla bych vyvrátit  mýtus o tom, že všichni knihomolové se oblékají nudně, nenápadně a předvídatelně. Ve skutečnosti se jen nenechávají svázat tím, co je právě v kurzu. A já mám za to, že osobitost je právě tím největším módním předpokladem. Víte, nikdy jsem neměla vyložený cit pro módu, ale mám duši výtvarníka, a tak umím kombinovat. Jako každá žena se ráda hezky oblékám. Je ovšem pravda, že občas mám "ránu", jak říká moje mamka, u které se můj smysl pro kombinování povětšinou nesetkává s úspěchem. Proto berte moje outfity prostě a jednoduše jako inspiraci a nevnímejte je příliš vážně...

Po pracovním týdnu obvykle nemám náladu trávit zkrášlováním příliš mnoho času. Často zůstanu celý den v pyžamu a vlasy nechám tak, jak jsem se ráno probudila. Ale někdy mě přepadá chuť něco zažít, a tak se překonám a udělám ze sebe člověka, abych se mohla vydat do města na kávu. O víkendu chutná docela jinak. Žaludek nemám sevřený nepříjemným pocitem, jenž mi připomíná pracovní záležitosti, které mě ještě čekají. Mám čas pozorovat lidi okolo sebe, popřípadě se začíst do nějaké knihy. A bez těžké kabelky, na niž bych musela dávat neustálý pozor, si připadám dokonale volná.
Pocitu volnosti samozřejmě napomáhá i oblečení. V sobotu nejde o to, jak v něm vypadám, ale jak se v něm cítím. Proto volím jednoduchost. Tentokrát jsem vsadila na sukni z jemného materiálu a plandavý svetr, ve kterém není potřeba zatahovat břicho a cítit se nepohodlně. Boty bez podpatku jsou nutností, neboť se po kávě můžu vydat domů dlouhou procházkou. Příliš se nestarám o barvy a doplňky volím střídmě. Chci si odpočinout a nepoutat pozornost, ledabylý outfit je pro mě tedy tou nejlepší volbou...

Comments

 1. Skvělé! Jsi krásná a máš úžasný styl oblékání. :)

  ReplyDelete
 2. Tak tohle je úžasný článek, víš, že já na módu nejsem, ale tohle je tak úžasný článek plný inspirace! :) Kdo Tě fotil, jsi krásná žena, zajímavá a máš svůj vlastní jedinečný styl, moc krásné! :)

  ReplyDelete
 3. Pááááni, vypadáš krásně.... :-) Ty vlasy ti takhle sluší nejvíc a ty brýle jsou boží.... Moc ti to sluší. Nedělej si hlavu z toho, že tvé módní kreace nejsou pochopeny, to ani ty mé, ale i tak mě to nedonutí k tomu, abych se oblékala podle představ jiných, hlavně podle představ mojí mamky, která nechápe, že mám ráda pohodlí a tedy nosím povětšinou jeansy, mikinu a tenisky :-) Každá jsme nějaká a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Proto buď taková, jak to vyhovuje tobě.

  ReplyDelete
 4. Moc Ti to sluší, Verunko :)

  ReplyDelete
 5. Verunko, skvelý príspevok. :)
  Viem, že som už dávno nekomentovala, ale Tvoj blog stále čítam a teším sa na každý nový príspevok. Veľmi sa teším, že si sa rozhodla pridávať aj články o móde, máš svoj štýl, ktorý sa k Tebe hodí a sedí Ti.
  Prajem veľa chuti do blogovania. :)

  ReplyDelete
 6. Jé, moc se těším na další podobné příspěvky.
  Mně se Tvůj styl oblékání líbí moc. A sluší Ti to!

  ReplyDelete
 7. Verunko jsi moc krásná ♥♥♥

  ReplyDelete
 8. No Tebe to neuveritelne pristane! Hotova modelka.. a tak krasne zasnivana, no krása :)

  ReplyDelete
 9. Bože! Krása.=) Moc se mi to líbí. Jednoduché a své! A ty schody poznávám, sem tam si je vybíhám, abych potrapila nohy a tak je skoro ani nemám ráda. ;)

  ReplyDelete
 10. Verunko, tento outfit ti moc sluší. :-)

  ReplyDelete
 11. Tvoje vlasy, och ♥
  A úžasné rámy okuliarov, pristanú ti a aj sa hodia k tvojmu štýlu obliekania :) Myslím, že je to krok vpred, začínam si všímať, že ma najviac bavia čítať life style blog s nejakým zameraním = neviem, prečo so to my, knižní blogeri doteraz brali len v rovine "napíš recenziu", prípadne "pridaj súťaž alebo meme".
  Toto sa mi páči a fakt to vítam, lebo byť knihomoľom je životný štýl. :)

  ReplyDelete
 12. Milá Verunko,
  podle mě, máš neuvěřitelně jedinečný a osobitý styl, který podtrhuje tvojí ženskost. Popravdě řečeno, jsem se do setkání s tebou nikdy nesetkala s ženou, která by měla takové milé kouzlo v oblékání. Moc se mi líbí to, jak umíš kombinovat barvy a kusy oblečení a tvou zálibu v sukních. Tvůj styl je neuvěřitelně milý, ženský a já se moc, moc těším na další z těchto článků...

  ReplyDelete
 13. Verunko, ty jsi tak krásná a jedinečná. Jsem děsně ráda, že tě znám. Sluší ti to. Těším se, až se zase potkáme (14.2.!!!) :)

  ReplyDelete
 14. Strašně ti to sluší, vážně! Jsi nádherná holka, to si říkám vždycky, když te vidím na fotkách. A mas fajn styl. Já sice nejsem moc na sukně, dala bych k tomu nejaky barevny kalhoty, ale tobě sedí. A ta barva ty saly je úžasná. A mas krásné vlasy. Zkoušela jsi je někdy vyzehlit? Ne ze bych jako kadeřnice chtěla ničit tvoje kudrlinky, jen me to napadlo, jestli jsi to někdy ne zkoušela, jak to vypadá. ;)

  A moc se mi líbí, co jsi napsala o tom oblékání a postavě, protože jsem mela - mám stejný problém.

  ReplyDelete
 15. Ty jsi tak strašně krásná!:) a outfit samozřejmě taky:)

  ReplyDelete
 16. Souhlasím s tím, že knihomolové nemusí být vždycky nudní a šedí. (Ehm, s tebou zvolenými barvami to nemá nic společného. :D) Důkazem toho jsi ty a několik dalších lidí, které znám osobně nebo z fotek. :) A jelikož se ráda inspiruji, budu ráda tvé články tohoto typu sledovat! :)

  ReplyDelete

Post a Comment