Meringue Kisses

Dnes mám pro vás spíš než recept takový tip na dárek. Sněhové pusinky jsou odjakživa mojí nejoblíbenější cukrovinkou. Jsou nesmírně jednoduché, křupavé a přitom vláčné, vznešené a úžasně vonící. Podle mě ideální cukroví k darování...
Vaření a pečení se někdy podobá alchymii anebo kouzlení, a když dělám pusinky, mám přesně takový pocit - jako bych kouzlila. Je to přece tak zvláštní, že z tekutého bílku může vzniknout pusinka ve tvaru hvězdičky nebo růžičky...


Ingredience:
2 bílky
100g krupicového cukru
1/4 lžičky přírodního levandulového nebo růžového extraktu
pár kapek fialkového nebo růžového potravinářského barviva
špetka soli

Postup:
Bílky se solí vyšleháme do polotuha a poté postupně zašleháme cukr; přidáme extrakt a barvivo a šleháme ještě tak dlouho, dokud sníh nezpevní natolik, aby držel ve špičkách. 

Ušlehaným sněhem naplníme cukrářský pytlík se špičkou ve tvaru hvězdičky a na plech stříkáme libovolné tvary.

Pusinky pečeme při 100°C (nejlépe v horkovzdušné troubě) cca 1h.

Comments

 1. Prima, to bych mohla zkusit přidat mamce k dárkům k narozeninám :)

  ReplyDelete
 2. Jeej, to sú tie čo mi prišli však? :)Sú úžasne. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ano, to jsou ony. :-) Jsem moc ráda, že Ti chutnají...

   Delete
 3. MŇAM!!! Já je tak dlouho neměla! Jednou jsem je zkoušela, ale... :D Babička je v troubě vždycky sušila, tak jsem to zkusila taky. Takovej "blivanec" ještě nikdo nikdy neviděl. :D Příště budu trochu chytřejší a udělám je podle Tvého receptu. Snad se povedou. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Věřím, že se určitě povedou. Je to ten nejjednodušší recept, jaký znám. :-) Jen si pohlídej troubu - pokud nemáš horkovzdušnou -, ta občas dělá neplechu... :-)

   Delete

Post a Comment