Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Původní název: The Melancholy Death of Oyster Boy and Other Stories
Autor: Tim Burton
Překladatel: Richard Podaný
Nakladatel: dybbuk
Rok vydání: 2013
Počet stran: 123
Vazba: vázaná

Tato sbírka básní jednoho z mých vůbec nejoblíbenějších režisérů - Tima Burtona - vyšla v Česku poprvé v roce 2006 pod názvem Trudný konec Ústřičného chlapečka a jiné příběhy. V roce 2013 se pak dočkala nového překladu a krásné vazby, které vám v tomto článku představím formou fotografií. Prozradím, které z třiadvaceti hororových básniček patří k mým nejmilejším a u kterých jsem se nejvíce nasmála. Knihu jsem přečetla během chvilky jednoho večera, ale od té doby jsem ji vzala do rukou ještě několikrát. K nekonevenčním veršovaným příběhům doplněným o půvabné a originální ilustrace, které člověka okouzlí stejně jako Burtonova Mrtvá nevěsta, se zkrátka musíte stále vracet, jakmile je jednou okusíte...

Robotík

Čumilena
 U této jsem se nejvíce nasmála...
Holka mnohooká

The Flek
Moje nejmilejší...

ÚstřičekVúdúholka

Dívka, která se proměnila v postel

Roch, toxický hoch
Hororová a přitom rozkošná...

Jakub

Mumino
Tahle byla jednou z nejsmutnějších, ale považuji ji za nejlepší z celé sbírky...

Královna Jehelnička


Hlava melouní
 U této jsem si vzpomněla na dědu, protože mi vždycky říkal meloune...

Hodnocení: 5/5

Comments

 1. Poezii mám ráda, ale zatím jsem k žádné od současných básníků nepřičichla. Měla bych to napravit a tohle je bezva tip, jak začít. :)
  Krásné fotky, jako vždycky. ;3

  ReplyDelete
 2. Táto kniha bola perfektná, strašne sa mi páčila. Taká milá a morbídna :)
  Inak krásne fotky :)

  ReplyDelete
 3. Četla jsem a byla jsem nadšená. :-) Stejně jako ty jako jednu z nejpovedenějších hodnotím Mumino. Krásné fotografie. :-)

  ReplyDelete
 4. Děkuji za článek, mám moc ráda Tima Burtona a tuhle knížku (ještě s Můrou noční, předvánoční) se chystám koupit už dlouho. Vidím, že to stojí za to. I když by to určitě bylo lepší v originále, jenže to bych si zase moc nepočetla. :D

  ReplyDelete
 5. Tima Burtona mám moc ráda, takže jsem tuto básnickou sbírku nemohla vynechat. Četla jsem ji v angličtině a okamžitě jsem si ji zamilovala - a teď už jen přemýšlím, v jaké verzi si knihu pořídím domů. Zda v té české, nebo v anglické. Krásný článek a jako vždy dechberoucí fotky :)

  ReplyDelete
 6. Tuhle knížku už chci pořádně dlouho a pořád ne a ne ji koupit popřípadě dostat :D

  ReplyDelete
 7. Miluju Tima Burtona spolu ve dvojce s Dannym Elfmanem, protože jeho režie a jeho skladby jsou dohromady tak kouzelné, že si Alenku nebo Mrtvou nevěstu, Edwarda s nůžkami pouštím pořád dokola:) jenom mě mrzí, že jsem nemohla na výstavu, ale kníýku si určitě pořídím! :)) nádherné fotky mimochodem. ;)

  ReplyDelete
 8. Krásný ale ty fotky mi připadá, že trochu spojleruješ :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Obrázky jsou vždy ze začátku básně. A u básní se snad dá spojlerovat? :-)

   Delete

Post a Comment