Rays of the Sun

Hello everyone,
I'm here today with some pictures that I've taken since the beginning of summer. They're all from our garden, for I love capturing nature with my camera. I've been also posting more regularly on my instagram, so you can always follow me there for more updates. We are currently working on building a home library to house all of my books. And once it's done, I'm planning on blogging full time again. I am so excited for all the things to come. And am very happy that I get to share them with you... I hope you are having a wonderful summer. Let me know in the comment section what you've been up to. I can't wait to hear from you all...

Comments

 1. nádherné fotky, Veru :-) ty květiny jsou úžasné :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc, Verunko. Všechno je to práce mých rodičů, kteří se o naši zahradu krásně starají... :-)

   Delete
 2. Krásné fotky, takové světlé a barevné - úplně mi to připomíná babiččinu zahradu. :)
  Já jsem se na začátku července přestěhovala do Lipska. Mám tu brigádu, která mi zabírá veškerý čas a energii, ale je to jen na dva měsíce a pak budu (snad) studovat na zdejší univerzitě. Občas také něco fotím a občas i čtu, ale moc času ani na jedno nemám. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc, milá Vlasti. :-) Tak to ti přeji mnoho úspěchů a hlavně radosti z nových životních příležitostí. Opatruj se a ať se ti moc daří... :-)

   Delete

Post a Comment