Friday, 4 March 2016

#FridayReads

Happy Friday to everyone,
I am so sorry I haven't been posting anything during the past week. Lots of things were going on and I just haven't found time for it. Anyway, I am back and you can look forward to some nice posts I've been working on. Okay, so for this weekend I've picked up a lovely book by Dodie Smith called I Capture the Castle. It is an absolutely perfect read for the month of March and I believe I am going to have a very nice time while reading it. I will be at work this weekend but I'll be reading while traveling by subway and also through my lunch break... What are you guys reading in the time being?

3 comments:

 1. Já docitam novou Liane Moriarty s názvem Zamilovaná hypnotizerka a je to teda pecka.. Dneska mě to úplně rozlozilo, což má za následek prapodivny den asi. Krásný víkend přeji... Má být krásně :)

  ReplyDelete
 2. Ahoj Verunko, tak jsem se nakonec nechala inspirovat a tuto rubriku (nazvala jsem ji Víkendové čtení) zařadila i na svůj blog. Kdybys měla čas a chuť se kouknout, budu moc ráda.
  Přeji Ti, ať Ti jde práce pěkně od ruky a stihneš toho přečíst co nejvíc.
  Krásný den do Londýna :)

  ReplyDelete
 3. Ahojky, nejvetsi cast prectu behem cekani na mladsiho syna, kdyz ma judo treninky v sobotu rano. V hale nikdo neni a ja mam hodinu jenom pro sebe. Ted teda zrovna hledam, co bych si precetla. Asi opet zkoncim u Sparks. Mej hezky vikend a klidne cteni v podzemce.

  ReplyDelete